021-28425691
support@ellt.ir
ساعت کاری: 9 الی 17
۰
سبد خرید شما

رازهای بخش خواندن آزمون آیلتس

 

زمانتان را تنظیم کنید

زمان بزرگترین دشمن شماست. در بخش شنیدار زمان را برا شما تنظیم کرده بودند. اما در بخش خوتندن اینگونه نیست. بنابراین خودتان باید زمان را با دقت تنظیم کنید.

درصورتی که پس از پلسخ به تمام سوالات این بخش، وقت اضافه آوردید، اطمینان حاصل کنید که هیچ پرسشی را از قلم نینداخته اید، جوابهایتان را کنترل کنید و باز هم کنترل کنید. با این کار می توانید درصورتی که پاسخی را اشتباه داده باشید، پیش از تصحیح کنندگان آزمون به این اشتباه پی ببرید و در نتیجه، نمره بهتری خواهید گرفت.

 

متن را نخوانید، مرور کنید

این که لازم نیست در بخش خواندن متون را بخوانید، به نظر مضحک می آیند این طور نیست؟

به هر حال، این موضوع حقیقت دارد. بزرگترین اشتباهی که میتوانیم در این بخش مرتکب شوید، این است که متن را به طور کامل بخوانید. همیشه در ابتدا ببینید چند دسته سوال برای هر متن وجود دارد.

مثلا برای یک متن ممکن است سه دسته سوال وجود داشته باشد مانند: سوالات چندگزینه‌ای، سوالات صحیح و غلط یا موجود نیست و سوالات کامل کردنی.

 

قوانین مربوط به این بخش را یاد بگیرید

ابتدا دستورالعمل و نمونه مربوط به آن را بخوانید. آنها کاملا برایتان مشخص می‌کنند که پاسختان باید به چه شکل باشد مثلا عدد است یا نام، باید چند کلمه باشد و غیره. نکاتی که در ادامه می آید بسیار مهم هستند زیرا می‌تواند کاملاً بر نتیجه آزمون تان اثر بگذارند.

1- شکل نگارش

هنگام وارد کردن جواب در پاسخنامه دقیقا سبک نگارش متن را رعایت کنید.

2- محدودیت کلمات

معمولاً اگر جواب، دارای محدودیت تعداد کلمات باشد، ممکن است به این شکل باشد که پاسختان بیش از سه کلمه نباشد یا دو کلمه و یک عدد. دقت داشته باشید که حروف اضافه و حروف تعریف نیز جزو کلمات محسوب می شوند

3- برای هر سوال فقط یک جواب بنویسید

برای هیچ پرسشی بیش از یک جواب نویسید، حتی اگر آن پرسش، بیش از یک جواب داشته باشد. اگر برای پرسشی بیش از یک جواب بنویسید، برای آن پرسش، نمره صفر منظور می شود. برای مثال، اگر در متنی بشود نام سه کشور را به عنوان جواب نوشت و پرسش، نام تنها یک کشور را پرسیده باشد، به نوشتن نام دو یا سه کشور حتی فکر هم نکنید، تنها جواب صحیح به این سوال ذکر نام تنها یک کشور خواهد بود. تنها در صورتی که در سوال از شما نام دو کشور خواسته شده باشد، دو کشور را نام ببرید و به همین ترتیب الی آخر.

۵
از ۵
۱۷ مشارکت کننده

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش