021-28425691
support@ellt.ir
ساعت کاری: 9 الی 17
۰
سبد خرید شما

تمام آن چیزی که در مورد اسپیکینگ پارت 2 در آزمون آیلتس باید بدانید

تمام آن چیزی که در مورد اسپیکینگ پارت 2 در آزمون آیلتس باید بدانید - IELTS Speaking Part 2

 

مدت زمان بخش دوم اسپیکینگ آیلتس IELTS Speaking چقدر است؟

کمینه و بیشینه ی زمانی بخش دوم اسپیکینگ آیلتس 3 الی ۴ دقیقه است. البته کنترل این زمان در دست ممتحن آیلتس بوده و نگرانی آن برای متقاضی آیلتس نیست.

در بخش دوم اسپیکینگ آیلتس ممتحن یک کارت شامل موضوعی روی آن، یک مداد و یک تکه کاغذ به شما داده و از شما می خواهد راجع به موضوع نوشته شده روی کارت فکر کنید. شما تا یک دقیقه (دقت کنید تا یک دقیقه! ممکن است ممتحن بعد از سی ثانیه به شما بگوید که شروع کنید پس متوقع و طلبکار نشوید! خطرناک است!) وقت خواهید داشت تا روی برگه ای که به شما داده اند یادداشت بنویسید و پس از شروع به صحبت، با نگاه به یادداشت هایتان راجع به موضوع صحبت کنید. معمولا در این بخش از شما می خواهند چیزی را شرح دهید، مثلا بهترین سفری که تا بحال داشته اید، یک شرایط خطرناک، یک معلم که ایشان را تحسین می کنید و غیره. در این بخش فقط شما صحبت می کنید و ممتحن فقط می شنود.

 

موضوعات سوالات بخش دوم اسپیکینگ آیلتس چیست؟

در کل در این بخش، از متقاضی آیلتس خواسته می شود تا درباره چیزی توصیفات و توضیحاتی بدهد. اهداف این سوال ها، بررسی مدیریت متقاضی آیلتس بر روی تنظیم و سازماندهی صحبت خود، شروع مناسب، تشریح و توصیف مباحث و جمع بندی در رابطه با آن موضوع در انتها است. وی باید بتواند با توجه به موضوعی که در اختیارش قرار داده می شود، یک صحبت دو دقیقه ای نتظیم کند و ممتحن در این بخش دخالتی نخواهد داشت. بخش دوم اسپیکینگ آیلتس می تواند به شش دسته تقسیم بندی شود:

 

Describing a Person

Describing a Place

Describing an Object

Describing an Activity

Describing an Event

Describing a Situation

 

بخش دوم برای بعضی از داوطلبان آیلتس بسیار سخت می باشد چرا که آنها نمی توانند پاسخ یک سوال را بصورت برنامه ریزی شده در طول 2 دقیقه ارائه دهند. این زمان برایشان بسیار زیاد بوده و همچنین سازمان دهی صحبت هایشان سخت یا غیرممکن است. بسیار خب، اگر 20 الی 40 ثانیه صحبت کردن برایتان آسان است، می توانید این بخش را هم به سادگی پشت سر بگذارید. چطور موفق باشم!؟ به یاد داشته باشید که رمز موفقیت در بخش دوم اسپیکینگ ، پرسیدن سوال های استفهامی می باشد:

20-30 seconds: When

20-30 seconds: where

20-30 seconds: who with? / how

One minute: explain why

Total: 120-180 Seconds

 

نکته بسیار مهم: در این بخش پاسخ های شما باید حتما هم توصیفی باشد و هم توضیحی. این موضوع همیشه در بخش دوم اسپیکینگ آیلتس صادق می باشد. به نمونه سوال ریز دقت کنید:

 

Describe a plant grown in your country. You should say

 what the plant is توصیفی

 where it is grown توصیفی

why you like or dislike it توضیحی

and explain why it is important to your country توضیحی

 

چگونه ایرادهای خود را در بخش اسپیکینگ آیلتس کاهش دهیم؟

یک: تمرین کنید و صدای خود را ضبط کنید و گوش دهید لذا تاحدی متوجه اشکالات خود خواهید شد. بعد، از استاد خود بخواهید آن را تصحیح کند.

دو: عجله در صحبت کردن نداشته باشید. یعنی، سرعت بیان مطالب را با فکر کردن در مورد جمله های بعدی هماهنگ کنید. اکثر داوطلبان با سرعت زیادی صحبت می کنند، و این باعث می شود تا وقت کافی برای فکر کردن به جملات بعدی نداشته باشند. بنابراین، مجبور به مکث های طوالانی یا پرش افکار در رابطه با موضوع در وسط جملات می شوند.

سه: یک دفترچه یادداشت تهیه کنید و ایرادهای خود را در آن یادداشت کنید و هر از گاهی به آن نگاهی بیندازید. در این روش شما پس از مدتی متوجه خواهید شد که ایرادهای شما از چه جنسی هستند.

چهار: در هنگام یادگیری کلمات، تلاش کنید از حالت های متنوع دستوری کلمات در جملات خود استفاده نمایید. برای مثال، اگر فعلی را یاد گرفته اید، حالت اسمی آن فعل را هم یاد بگیرید. با این روش دقت استفاده از کلمات در جملات بالا می رود و به ذهن خود این اماکن را می دهید تا با قدرت عمل بیشتری جملسازی کند.

پنج: تا میتوانید نمونه های Speaking گوش دهید تا ذهن شما با فرم درست جملات و تلفظ درست کلمات آشنا شود (البته این موضوع نیاز به تحلیلی خواندن نمونه های اسپیکینگ دارد). بطور مثال، فایل های صوتی (اخبار و فیلم های مستند علمی) و پادکست های مختلف زیاد گوش دهید. در این روش شما بطور ناخودآگاه یاد میگیرید تا کمتر مرتکب خطا هنگام صحبت کردن شوید.

شش: سعی کنید تا میتوانید در هنگام زمان ارائه شده برای برنامه ریزی ( همان یک دقیقه) بیشترین کلیدواژه های ممکن که هر کدام دربر دارنده محتوای بخشی از موضوع مطرح شده هستند را بنویسید (یعنی جمله کامل ننویسید زیرا قت به اندازی کافی برای جمله نویسی اصلا ندارید).
 

سپاس از همراهی شما...

۵
از ۵
۱۹ مشارکت کننده

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش